סדנאות

 

הסדנאות מהוות מרחב להתמקדות ולהתבוננות, תוך שילוב של ידע וחוויה, מדיטציה, תנועה, כתיבה ויצירת קלאז' אישי/קבוצתי. הסדנאות מתאימות לכל הגילאים ולקבוצות מעורבות, בהתאמה לאופי המשתתפים.  טעימה מהסדנאות עשויה להוביל את המשתתפים בהמשך לעוד העמקה ואם כך הרווחתי את לחמי בשמחה.

כל תהליך ההתמקדות וההתבוננות באמצעות היצירה, הוא עצמתי, תרפויטי ומאפשר חיבור לממדים ולמידע גבוה, כמו גם קבלת זרקור על אבני דרך משמעותיות בחיים. הקולאז'ים שנוצרים מהווים תזכורת נהדרת לחוויה האישית, ולמסרים שאפשר לתרגם למעשים; 

הסדנאות  מודולריות וניתן לחוות אותן כמספר מפגשים או באופן חד פעמי. הסדנאות מאפשרות להאיר את הזרקור הפנימי ולרקום מפת דרכים. הן חווייתיות ומעמיקות את החיבור בינינו לבין עצמנו ובינינו לבין האחרים. זו חוויה שמאפשרת לעצור, לראות, לתקן ולפעול, באופן מיטיב יותר  בהוויה. 

היצירה מתווכת את עולמנו הפנימי, הבלתי נגיש, ומסייעת לנו לעבד תהליכים מנטליים מורכבים. זוהי דרך להביא לעולמנו הפנימי ביטוי ממשי במציאות, ולהציג לראווה את התודעה שלנו. אמנות מופשטת מלמדת את המוח משחק חדש, כללים חדשים, שדרכם אפשר להבין ולתקשר את המציאות. בכל ייצוג חזותי יש שלושה מסרים עמוקים; נצח, ריחוף ותנועה. כל זה נועד לשרת מטרה אחת- את האהבה לעצמנו ולאחרים, זה לכשעצמו משפר את איכות החיים. 

 

 סדנת קולאז' – לחקור את האור ; פיסות נייר מפיסות חיים

בסדנה נעמיק את הקשב לעולמנו הפנימי על רבדיו המרתקים. נצא למסע שבו, פיסות נייר נאספות מפיסות חיים ולהיפך. נמקד את תשומת הלב; נחווה, נחלוק, נשתף וניצור עדות חיה לרשמים. הסדנה מאפשרת למשתתפים ליצור באופן אינטואיטיבי, תוך התייחסות למהויות מרכזיות בחיים הפנימיים . ההתבוננות על הקולאז' שנוצר, מאפשרת חשיפת תכנים מנטליים, רגשיים ואחרים שחבויים ומתגלים ביצירה. החוויה מחברת אל השקט שבפנים, ומאירה כמו זרקור היבטים , הדורשים תשומת לב ב"כאן ועכשיו" של החיים. הסדנה מלווה בחוויות לחושים. 

מטרות הסדנה; 

  • מחברת אל מקורות האור והשקט שבפנים, מחברת בין אנשים 

  • מאפשרת לגעת במהויות עמוקות באופנים בלתי אמצעיים 

  • פותחת נקודות מבט חדשות, מעניקה חוויה רב חושית, גופנית ורוחנית 

  • ממקדת את תשומת הלב לדברים החשובים באמת בחיים

  • מעניקה מרחב ליצירה מתוך חוויה אישית/קבוצתית

 

למי מיועדת הסדנה? 

לכל מי שרוצה לפתוח צוהר/להעמיק את החיבור בין העולם הגשמי לעולם הפנימי, בכל נקודת זמן אפשרית ובהקשרים רלוונטיים לעבודה/ לפרויקט/ למפגש חווייתי ולכל מטרה שרוצים לממש כיחידים/ כקבוצה. לאנשים, לצוותים מקצועיים, לכל הגילאים ולכל מי שמרתק עבורו להציף נושאים, רעיונות, להתגבש, להתמקד, לממש, להתחדש ולחדש. רצוי להגיע בבגדים נוחים, ראש פתוח וסקרנות נדיבה לחוויה, שהיא סוג של ריטריט, מעוף והרפתקה;  

לראות טוב לבריאות ולבריאה - כל רגע הוא התחלה חדשה. 

מסע חיים ביצירה; על מהות, חיות ואמנות - סיפורי דרך בגובה העיניים, מאחורי הקלעים של היצירה 

 

על התעוררות, על מהות, על כח החיות, ועל האמנות שאת הכל מדברת, אומרת ומספרת, ממעמקי הנפש, מקולות החיים והנשמה, משקפת תודעה, ללכת בדרך הלב בהגשמה.

 

במפגש נפתח לבבות ומניפות של אפשרויות, על תובנות מסע וסיפורי דרכים, על הרצון וההכרח להלל ולחולל את החיים. 

שעה וחצי של מבט נוקב, חווייתי ואוהב בגובה העיניים של הלב. 

​​

משובים על המפגש; "מרתק ומרגש מאוד. ססגוני, צבעוני, מעורר השראה, מעניין וחשוב, מחזק לקום על הרגליים. סיפור מהמם כמו רקמה, סופר בצורה יפה, מחבר ומחובר לעולם הרוחני, פותח מניפה לאפשרויות". 

תמונות מסדנאות והקולאז'ים נוצרו ע"י המשתתפות/ים: 

​©created by MF ~ SmadarArt 2018