top of page

לרקוד פנימיות ~ לחולל אהבה 

Joy Healing Collage Art @ Smadar Dahan

 

בואי ליצור מרחב של בחירה ומודעות מלב ההוויה, להרחיב את התודעה, לכוון להמשכיות או לעשות לך התחלה

להאיר בזרקור את מפת הדרכים המיוחדת שלך, מתוך עולמך הפנימי המופלא

לבנות לך בית שיימצא איתך בכל מקום עמוק בפנים, מתוך הִתְבּוֹנְנוּת וביטוי ביצירה, לחֲווָייַה ומהות;

לייצר מרחב אינטימי לחיבור בכלי היהדות, להתחבר לנשים נוספות, וביחד להגשים עשייה בעולמות הרוח על פני האדמה

בואי לחקור את עולמך בשפת האהבה; באמצעות יצירה והבעה; ריקוד וקולאז', המחוברים להגות יהודית נצחית על זמנית ופלאית, להניע תהליכי קירבה בינך לבין עצמך, בינך לבין הדבר והיפוכו; ימין-שמאל, זכר-נקבה, נתינה-קבלה, לסנכרן את מקצבי המוח והלב, להיות לך בית מבפנים; להצמיח כר איתן, פורה ואוהב. השילוב בין הקולאז' לריקוד, על הבסיס של כלי התודעה ביהדות, מעצים בידע את התחושות בגוף ובנשמה ואנחנו משרישים ועולים על מסלול ההמראה. 

 

בואי אלייך-לסדנת "לרקוד פנימיות~לחולל אהבה"

להגות בפנימיותך

ללמוד את יכולותייך בנפשך 

להקשיב לַלֵּב, לְמוֹחַ, לְגופך

להביע ביצירה מתוך התבוננות את תוכך

להרגיש את הגשרים לחיים שמאפשרת שפת האמנות

בכלים מְגֻוָּנִים הַמְּהַווֶּים עֵדוּת חַיָּה לָרְשָׁמִים;

בְּדִמּוּיִים, בִּצְבָעִים, צורות, תנועות ותחושות, עם ובלי מילים

הַסַּדְנָה תְּאַפְשֵׁר לָךְ לייצר שיקוף מהדהד לחווייה, לקבל ולהיות השראה

נתרוקן ונתמלא בתהֲלִיכֵי רִפּוּי קבוצתיים ופרטניים

כל מפגש כולל הגות ולמידה משותפת, קולאז', ריקוד, שיתוף ותובנות לדרך

בּוֹאִי בלב פתוח ובִּבְגָדִים נוֹחִים ונחלוק משפעת-ה'

 

הסדנה ברוח פנימיות התורה, משלבת כלים מרחיבי תודעה, בשפת היצירה

קולאז'-ריקוד-כתיבה-הגות

 

נרקום ביחד חלומות של ערבות הדדית להגשמה

  

 

הסדנה אינטימית עד 12 משתתפות

 תהליכית-לכן לקבוצה סגורה

מוזמנות ליצור קשר לשאלות נוספות

כִּי עֵת לְחֶנְנָהּ כִּי בָא מוֹעֵד" תהילים קב"

לטעום טעמה של מתיקות

 

 

בואי לחקור את עולמך בשפת האהבה; באמצעות יצירה והבעה; ריקוד וקולאז', המחוברים להגות יהודית נצחית על זמנית ופלאית, להניע תהליכי קירבה בינך לבין עצמך, בינך לבין הדבר והיפוכו; ימין-שמאל, זכר-נקבה, נתינה-קבלה, לסנכרן את מקצבי המוח והלב, להיות לך בית מבפנים; להצמיח כר איתן, פורה ואוהב.

תרפיה באמצעות קולאז' היא דרך נפלאה ומעוררת השראה, שבאמצעותה ניתן לרתום את היצירתיות שלנו,לטובת תהליכי ריפוי עמוקים ומשמעותיים, ולהיות מופתעים מהמידע החדש הזורם על חיינו הפנימיים. הקולאז' האינטואיטיבי מאפשר הרפיה סימבולית של רגשות, גם כשאנו לא מודעים להם כלל.

תהליך יצירת הקולאז' מפגיש עם חלקים פנימיים בנפש, שאנו בדרך-כלל לא מבטאים באמצעות "האני החברתי" שלנו. 

הדימויים, הצבעים, המרקמים, משחררים רגשות בעוצמה רבה יותר מאשר על ידי ביטויים מילוליים. ממש ניתן להרגיש את הדימויים עצמם בתוכנו, ואת השקט המתפשט בפנים-וזה מפעים! תהליך היצירה חווייתי, מורגש בעוצמה ולכן פותח מרחב עצום של אפשרויות ונקודות מבט עמוקות וחדשות על עצמנו ועל עולמות הרוח והמעשה.

השילוב בין הקולאז' לריקוד, על הבסיס של כלי התודעה ביהדות, מעצים בידע את התחושות בגוף ובנשמה ואנחנו משרישים ועולים על מסלול ההמראה. 

תרפיה בריקוד – לשיטת ד"ר לוסקי, זהו מסע בעקבות 32 נתיבות פליאה וחכמה: כ"ב אותיות + 10 ספירות, שהם 32 אינטליגנציות, הכוללות ערכי ליבה, כישורי חיים, יכולות ומפתחות לנפש האדם, בהשראת ספר יצירה. לכל אדם יש 32 אינטליגנציות בפרופיל ייחודי, באמצעותן הוא מבין את החיים ובאמצעותן הוא יוצר מציאות. את האינטליגנציות ניתן לאמן כמו שריר על פי הרצון החופשי. הצלחה, בריאות, כסף, זוגיות, שמחת חיים, לחיות חיים שאוהבים. כל זה נרכש באמצעות תהליך חינוכי ואימון ערכי חיים. כאשר ערכי החיים משתנים גם המציאות משתנה. הטיפול הוא בשורש הבעיה, כלומר בערכי החיים, באמונות ,ובכל אחת משלושים ושתים האינטליגנציות בפרופיל הייחודי של האדם.

 

התהליך החוויתי בריקוד המרפא, מתבסס על "עץ החיים" שהוא צנרת ונקבים, דרכם עוברת אנרגיה, וכולל יסודות, רבדים, עולמות ועוד שפע מכל הטוב שהפליא הבורא לעשות.   תרפיה בריקוד מרחיבה תודעה; באמצעות שפת הריקוד, מוקרנות תכונות, וניבטים ערכי חיים, מתוך אישיותו של אדם. תרפיה בריקוד מאפשרת לחוות בגוף תחושות חדשות, לחזק את הרצונות, ולהטמיע את תודעת העדות. שינויים בתנועות בריקוד, יכולים לחולל שינוי בערכים, ולהיפך; שינוי בערכים מחולל תמורות בריקוד; כך התנועות החדשות, הנולדות מתוך תשומת לב לחוויה ולאור המודעות, הופכות להיות חלק מהאישיות שלנו. שינוי ערך שלילי לחיובי מעניק חיים טובים, איכותיים ובריאים, כיוון שהקשר בין ערכים חיוביים לבין בריאות הוא קשר הדוק. 

 

תרפיה בריקוד מאפשרת יתרונות רגשיים בולטים; ושואפת לפתח שפה לא מילולית המסייעת להכיר את נבכי נפשו ואת גופו של האדם באופן מעמיק. הריקוד מקדם תקשורת המבוססת על רגשות, לכן מהווה כלי לשיפור מודעות עצמית, דימוי גוף ודימוי עצמי, מעלה את רף ההערכה העצמית ומחזק מיומנויות תקשורת בין אישית. מפתח יצירתיות ושפת ביטוי אישית. טיפול בריקוד מבוסס על האמונה כי עבודת הגוף והנפש יחד, מאפשרת לזהות ולבטא את הרגשות הכמוסים ביותר ולהביאם לפני השטח. מתוך ההתנסויות, נוצרת תחושה של התחדשות, אחדות ושלמות.הריקוד וההקשבה לגוף, מעודדים ופותחים הקשבה לנפש, ומגלים חלקים שתוקים ועצורים בנפש , שניתן לתת להם דרור. 

 

תרפיה בריקוד מהווה מקור לפעילות גופנית, משפרת את יכולת התנועה והקואורדינציה ומפחיתה את המתח בשרירים. מחזקת את המערכת החיסונית על ידי הפעלת השרירים והאצה של תהליכים פיסיולוגיים אשר מסייעים במניעת מחלות; הפחתת מתח, חרדה ודיכאון, כאב כרוני, ומתח גוף. הריקוד משפר את פעולתן של מערכות אחרות בגוף; מחזור דם, מערכת נשימה, השלד והשרירים. מסייע בחילוף החומרים של הגלוקוז בדם, מקדם סיבולת לב-ריאה, ואת בריאותם של כלי דם, ושומר על כושר גופני. מאפשר לחוות את ההנאה שביצירת תנועות קצובות בגופנו. פעילות תנועתית משחררת חומרים במוח הנקראים אנדורפינים, היוצרים ומעניקים תחושה של אושר ורווחה.

 

קולאז'ים שיצרו משתתפות/ים בסדנאות ופסטיבלים 

bottom of page