סדנאות החיים כקולאז'-התעוררות ביצירתיות

מעט עליי 

בכל פעם שבדרכי הסתעפתי, היא בדרכה החזירה אותי למסלולה. כמו "קול" שלא מרפה - למדתי להקשיב לקריאות הנשמה.

כשהפסקתי להתנגד והשארתי לה שער פתוח, שמעולם לא היה בנמצא, שם התחלתי במסע; להפריח את כיווני הרוח; הטיפולי, חווייתי, יצירתי, מנטאלי, תודעתי. התשוקה להעניק לאנשים, מניעה אותי ונפגשת עם הרצון להגשמת ייעודי; ליצור ללמוד ולהעביר כלים וידע, להצמיח ולעודד תהליכי התפתחות וריפוי. הקולאז' כמו החיים, עשוי פרטים ודימויים, צורות, גדלים, מרקמים, רבדים רבדים של גלויים ונסתרים, גבוהים ועמוקים ו"אין חדש תחת השמש".

במסע חקירה ממרחקים ארוכים, התמלאתי ידע וכלים שריפאו- ועדיין. למדתי לפתוח נקודות מבט לעבודה פנימית, התרחבתי והתרווחתי בתוכי. את הידע המושאל מהבורא ושליחיו ביקום, למדתי להבנות בדרכי, להדהד בתוכי חיים ולבנות מרחבים אישיים איתנים, המשפיעים לטובה במעגלים מתרחבים. אוהבת להנחות תהליכים אישיים וקבוצתיים, בהם אני גם מטפלת וגם המטופלת,שבזכותה מזהה את החוויה מקרוב;מביאה לקדמת הבמה את "החצר האחורית", כדי לחזק יסודות הבית; לאוורר בו חלונות, להרחיב חדרי הלב, בתנועה מעגלית- מתרוקנת ומתמלאה. החוויה היא האדריכל של הנפש וההתבוננות מעצבת אותה, ללא מילים - בעין טובה - הכל לטובה !

ספר היצירה  - מקור הידע וההשראה עבורי 

הסדנאות מהוות מרחב חווייתי להתבוננות. תהליך ההתמקדות באמצעות יצירה, הוא עוצמתי, תרפויטי ומאפשר חיבור לממדים ולמידע גבוה, כמו גם קבלת זרקור על אבני דרך משמעותיות בחיים. הקולאז'ים שנוצרים מהווים תזכורת נהדרת לחוויה האישית, ולמסרים שאפשר לתרגם למעשים; הסדנאות מודולריות וניתן לחוות אותן כמספר מפגשים או באופן חד פעמי. הן מאפשרות לרקום מפת דרכים; לעצור, לראות, לתקן ולפעול, באופן מיטיב יותר בהוויה. בסדנאות משלבת את הידע המרגש מספר היצירה, נשימות ומנחי יוגה המניעים את אנרגיית הקונדליני, תרפיה בריקוד, מגע על בסיס 32 נתיבות פליאה ויצירת קולאז'- המאפשר ביטוי לרשמים בדימויים.  

 

על-פי ספר היצירה המיוחס לאברהם אבינו, לאצבעות הידיים יש סודות המשפיעים עלינו מבפנים, כל אצבע היא מוליך לאנרגיה של ספירה אחרת מעץ החיים. הן משפיעות על עיצוב האור,  אצבע-צבע-עיצוב – ביצוע . האינטליגנציה והרגישות של היד מרוכזת בעיקר באצבעות. קצות האצבעות רגישות מאוד למגע ובהן עיקר חוש המישוש. האצבעות משפרות את ביצועי המוח. הן עושות המוני פעולות מורכבות. האזור שהמוח מקדיש לפעולת היד והאצבעות הוא בין הגדולים ביותר- דבר המעיד על המורכבות הרבה שלהן. האצבעות מתמירות אנרגיה מינית לאנרגיה גבוהה יותר. תהליך היצירה מתווך את עולמנו הפנימי ומהווה שיקוף למצבנו, לתודעתנו, ליכולת שלנו לבטא את עצמנו באופן בלתי מילולי ולתת דרור לצורות, לצבעים ולצלילים הנובעים מתוכנו. מתרק לראות את תגובות המשתתפות לנוכח הבחירות שעשו בתהליך היצירה,הן משתקפות בזיכרון, ברגש, בשבריר מחשבה, בגוף היודע. 

 

 

 

החיים כקולאז' - על הסדנה

הסדנה רוקמת פיסות נייר מפיסות חיים - חוויה עוצמתית ומעוררת פליאה- מה שתהליך כזה עושה מבפנים.

מייצרת מרחב אינטראקטיבי; לחוש ולגלות את הכוחות והיכולות לרפא את עצמנו ביצירתיות, לחיות בערות, להחיות התעוררות.

הסדנה תרפויטית, חווייתית ורב חושית, מאפשרת התבוננות ויצירה אינטואיטיבית, בהקשבה, במוסיקה, בריקוד ותנועה, בכתיבה וביצירת קולאז'. מנגישה למודעות את התכנים הפנימיים; רגש, נפש, נשמה. להתחבר אל קול הדממה הדקה, למלא חלל פנוי, לעדן ולהתענג. הסדנה עונה על הצורך והרצון לרפא את עצמנו, להתבונן על הסיפור ולרקום סיפור חדש, לממש ולהגשים ייחודנו וייעודנו בחיים. התהליך מגרה להמשך העמקה באופן עצמאי וזה לכשעצמו, מעורר בי שמחה.

כשהרצונות נפגשים עם הצרכים שלך – את מישהי לרוץ איתה!

הרצון להגשמה שנפגש עם הצורך בחוויה מכוננת

הרצון לריפוי עצמי מהותי שנפגש עם הצורך בהגשמה

הרצון לחקור וללמוד שנפגש עם הצורך בריפוי עצמי

הרצון לידע וכלים שנפגש עם  הצורך בהתפתחות רוחנית

הרצון לעבודה עצמאית והדרכה שנפגש עם הצורך במפת דרכים

מטרות הסדנה

להיפגש עם עצמנו ועם האחרות, להיות באינטימיות, ללמוד אותנו ולמפות את מצבנו ב"כאן ועכשיו" של החיים. לרפא את עצמנו ולהרפות, להתמלא בתובנות, באנרגיות חיות, בידע, בשפע ובאור. להתבונן על הסיפור ולרקום סיפור חדש. לחגוג הצלחות והנאות קטנות, להרחיב תודעה, לממש ולהגשים חיים וחלומות. 

 

מהן התועלות למשתתפות בסדנה ?

הסדנה מפתחת חוסן נפשי, מעודדת ריפוי עצמי ועצמאי ביצירתיות, מעניקה ידע, כלים ואנרגיות הגשמה מעשיות, מעודדת ביטוי אינטואיטיבי של תהליכים פנימיים, מלמדת להתבונן על החיים הפנימיים-על עצמנו - עם ובלי המראה של החיים.  

ממלאת תובנות ודרכים מעשיות להתרחב ולהרפות, להפחית תחושת בדידות קיומית וחרדות, מעוררת לגעת בחיים, ליצור מציאות, להתחדש, לממש, להתרגש. מאפשרת להיות חלק מקבוצה שעוברת תהליך זהה. להיות עם נשים ולשתף במצבי התעוררות ו/או משבר, זה מעניק עוצמה וחיות. זה מעורר. הסדנה מלמדת איך לבנות את מרכז ההוויה שלך – את המרכז שבך.  

 

למי הסדנה מיועדת?~ לנשים בלבד !

לנשים שחוו משברים, טלטלות, לנשים שחוו התעוררות,  שרוצות לשתף את עולמן, לרפא את עצמן ולהרפות בדרכים יצירתיות.

לנשים שרוצות לעורר את אנרגיית החיים, לממש ולהגשים חלומות

לנשים שרוצות להתחזק, לקום באומץ על הרגליים, להיות בנוכחות ולחיות.

לנשים שרוצות להעניק לעצמן חוויה שזורה בצבעים של ידע, כלים, נשים לביאות:) ואנרגיות טובות.

מה בסדנה?

סדנת יום- 10:00-22:00  

מקום טובל בטבע המאפשר חיבור ישיר לטבע הפנימי

נספר את הסיפור המתעורר,בתהליך חווייתי, שמאפשר לגעת, להתבונן

להשקיט, להציף, לזכך, להתרחב,לבחור, לבטא לחבר  

נשאל שאלות, נקשיב למה שנובע 

נשלב בעדינות קונדליני יוגה מדיטציות וריקוד מרפא

נתמסר ליצירה אינטואיטיבית

ניתן לתכנים לעלות לעיבוד, נבחר דימויים מנייר, נצייר    

נרקוד, ננוע, נכתוב, נשתף, נדבר

נתחבר, ניפתח, נתקלף ונלבש חזון בכאן ועכשיו

נמקד את הריפוי וניצור את החיים שלנו כקולאז' 

מה להביא? 

בגדים נוחים, מטפחת לאוויר הרים

את העוגן שלך: כל דבר/חפץ/נושא שמסמל את עולמך שלך ! 

כלי נגינה, בגד ריקוד, כתיבה, ציור, תמונה, כיד דמיון המלכה :)

לב פתוח לחוויה טבולה בטבע לחבר בין ארץ לשמיים, ואותך !

סדנת קולאז' ~ בת ארבע שעות ~ לחקור את האור ; פיסות נייר מפיסות חיים

בסדנה נעמיק את הקשב לעולמנו הפנימי על רבדיו המרתקים. נצא למסע שבו, פיסות נייר נאספות מפיסות חיים ולהיפך. נמקד את תשומת הלב; נחווה, נחלוק, נשתף וניצור עדות חיה לרשמים. הסדנה בת ארבע שעות והיא מאפשרת ליצור באופן אינטואיטיבי, תוך התייחסות למהויות מרכזיות בחיים. ההתבוננות על הקולאז' שנוצר, מאפשרת חשיפת תכנים מנטליים, רגשיים ואחרים שחבויים ומתגלים ביצירה. החוויה מחברת אל השקט שבפנים, ומאירה כמו זרקור היבטים , הדורשים תשומת לב ב"כאן ועכשיו" של החיים. הסדנה מלווה בחוויות לחושים; הקשבה, מגע, תנועה, ריקוד, כתיבה, יצירת קולאז'.  

תועלות הסדנה 

  • מחברת אל מקורות האור והשקט שבפנים, מחברת בין אנשים 

  • מאפשרת לגעת במהויות עמוקות באופנים בלתי אמצעיים 

  • פותחת נקודות מבט חדשות, מעניקה חוויה רב חושית, גופנית ורוחנית 

  • ממקדת את תשומת הלב לדברים החשובים באמת בחיים

  • מעניקה מרחב ליצירה מתוך חוויה אישית/קבוצתית

  • מתאימה לכל הגילאים ולקבוצות מעורבות, בהתאמה לאופי המשתתפים

 

ריפוי ביצירה מתווך את עולמנו הפנימי, הבלתי נגיש, ומסייעת לנו לעבד תהליכים מנטליים מורכבים. זוהי דרך להביא לעולמנו הפנימי ביטוי ממשי במציאות, ולהציג לראווה את התודעה שלנו. אמנות מופשטת מלמדת את המוח לתקשר בשפה, שדרכה אפשר לגעת בנצח,לרחף מעלה ולנוע לעבר הגשמת האהבה לעצמנו ולאחרים, זה לכשעצמו משפר את איכות החיים.

מיצג אינטראקטיבי באירועים ופסטיבלים - בתמונות; מיצג בפסטיבל הסופי ה-8, אשראם במדבר 2019

ניתן להזמין סדנת מיצג וקולאז' קבוצתי 

 

Joy Healing Collage Art @ Smadar Dahan

קולאז'ים שיצרו משתתפות/ים בסדנאות ופסטיבלים