top of page

בואי אלייך ~לרקוד פנימיות~לחולל אהבה  

Joy Healing Collage Art @ Smadar Dahan

בואי ליצור מרחב של בחירה ומודעות מלב ההוויה, להרחיב את התודעה, לכוון להמשכיות או לעשות לך התחלה

להאיר בזרקור את מפת הדרכים המיוחדת שלך, מתוך עולמך הפנימי המופלא

לבנות לך בית שיימצא איתך בכל מקום עמוק בפנים, מתוך הִתְבּוֹנְנוּת וביטוי ביצירה, לחֲווָייַה ומהות;

לייצר מרחב אינטימי לחיבור ולהגשים עשייה בעולמות הרוח על פני האדמה

בואי לחקור את עולמך בשפת האהבה הנצחית העל זמנית הפלאית; באמצעות שפת היצירה והבעה;להניע תהליכי קירבה בינך לבין עצמך, בינך לבין הדבר והיפוכו; ימין-שמאל, זכר-נקבה, נתינה-קבלה, לסנכרן את מקצבי המוח והלב, להיות לך בית מבפנים; להצמיח כר איתן, פורה ואוהב. השילוב בין הקולאז' לריקוד, על הבסיס של כלי התודעה ביהדות,

מעצים בידע את התחושות בגוף ובנשמה ואנחנו משרישים ועולים על מסלול ההמראה. 

בואי אלייך-לסדנת "לרקוד פנימיות~לחולל אהבה"

להגות בפנימיותך - ללמוד את בנפשך 

להקשיב לַלֵּב, למוֹחַ, לְגופך

להביע ביצירה מתוך התבוננות את תוכך

להרגיש את הגשרים לחיים שמאפשרת שפת האמנות

בכלים מְגֻוָּנִים הַמְּהַווֶּים עֵדוּת חַיָּה (רשימו) לָרְשָׁמִים;

בְּדִמּוּיִים, בִּצְבָעִים, צורות, תנועות ותחושות, עם ובלי מילים

הַסַּדְנָה תְּאַפְשֵׁר לָךְ לייצר שיקוף מהדהד לחווייה, לקבל ולהיות השראה

נתרוקן ונתמלא בתהֲלִיכֵי רִפּוּי קבוצתיים ופרטניים

כל מפגש כולל יצירת קולאז', תנועה וריקוד, שיתוף ותובנות לדרך

בּוֹאִי בלב פתוח ובִּבְגָדִים נוֹחִים ונחלוק משפעת-יה את החוויה

הסדנה משלבת כלים מרחיבי תודעה, בשפת היצירה

קולאז'-ריקוד-כתיבה-הגות

נרקום ביחד חלומות בערבות הדדית להגשמה  

מוזמנות ליצור קשר לשאלות נוספות

כִּי עֵת לְחֶנְנָהּ כִּי בָא מוֹעֵד" תהילים קב"

לטעום טעמה של מתיקות

 

 

תרפיה באמצעות קולאז' היא דרך נפלאה ומעוררת השראה, שבאמצעותה ניתן לרתום את היצירתיות שלנו,לטובת תהליכי ריפוי עמוקים ומשמעותיים, ולהיות מופתעים מהמידע החדש הזורם על חיינו הפנימיים. הקולאז' האינטואיטיבי מאפשר הרפיה סימבולית של רגשות, גם כשאנו לא מודעים להם כלל.

תהליך יצירת הקולאז' מפגיש עם חלקים פנימיים בנפש, שאנו בדרך-כלל לא מבטאים באמצעות "האני החברתי" שלנו. 

הדימויים, הצבעים, המרקמים, משחררים רגשות בעוצמה רבה יותר מאשר על ידי ביטויים מילוליים. ממש ניתן להרגיש את הדימויים עצמם בתוכנו, ואת השקט המתפשט בפנים-וזה מפעים! תהליך היצירה חווייתי, מורגש בעוצמה ולכן פותח מרחב עצום של אפשרויות ונקודות מבט עמוקות וחדשות על עצמנו ועל עולמות הרוח והמעשה.

השילוב בין הקולאז' לריקוד, על הבסיס של כלי התודעה ביהדות, מעצים בידע את התחושות בגוף ובנשמה ואנחנו משרישים ועולים על מסלול ההמראה. 


תרפיה בריקוד – לשיטת ד"ר לוסקי, זהו מסע בעקבות 32 נתיבות פליאה וחכמה: כ"ב אותיות + 10 ספירות, שהם 32 אינטליגנציות, הכוללות ערכי ליבה, כישורי חיים, יכולות ומפתחות לנפש האדם, בהשראת ספר יצירה. לכל אדם יש 32 אינטליגנציות בפרופיל ייחודי, באמצעותן הוא מבין את החיים ובאמצעותן הוא יוצר מציאות. את האינטליגנציות ניתן לאמן כמו שריר על פי הרצון החופשי. הצלחה, בריאות, כסף, זוגיות, שמחת חיים, לחיות חיים שאוהבים. כל זה נרכש באמצעות תהליך חינוכי ואימון ערכי חיים. כאשר ערכי החיים משתנים גם המציאות משתנה. הטיפול הוא בשורש הבעיה, כלומר בערכי החיים, באמונות ,ובכל אחת משלושים ושתים האינטליגנציות בפרופיל הייחודי של האדם.

 

התהליך החוויתי בריקוד המרפא, מתבסס על "עץ החיים" שהוא צנרת ונקבים, דרכם עוברת אנרגיה, וכולל יסודות, רבדים, עולמות ועוד שפע מכל הטוב שהפליא הבורא לעשות.   תרפיה בריקוד מרחיבה תודעה; באמצעות שפת הריקוד, מוקרנות תכונות, וניבטים ערכי חיים, מתוך אישיותו של אדם. תרפיה בריקוד מאפשרת לחוות בגוף תחושות חדשות, לחזק את הרצונות, ולהטמיע את תודעת העדות. שינויים בתנועות בריקוד, יכולים לחולל שינוי בערכים, ולהיפך; שינוי בערכים מחולל תמורות בריקוד; כך התנועות החדשות, הנולדות מתוך תשומת לב לחוויה ולאור המודעות, הופכות להיות חלק מהאישיות שלנו. שינוי ערך שלילי לחיובי מעניק חיים טובים, איכותיים ובריאים, כיוון שהקשר בין ערכים חיוביים לבין בריאות הוא קשר הדוק. 

 

תרפיה בריקוד מאפשרת יתרונות רגשיים בולטים; ושואפת לפתח שפה לא מילולית המסייעת להכיר את נבכי נפשו ואת גופו של האדם באופן מעמיק. הריקוד מקדם תקשורת המבוססת על רגשות, לכן מהווה כלי לשיפור מודעות עצמית, דימוי גוף ודימוי עצמי, מעלה את רף ההערכה העצמית ומחזק מיומנויות תקשורת בין אישית. מפתח יצירתיות ושפת ביטוי אישית. טיפול בריקוד מבוסס על האמונה כי עבודת הגוף והנפש יחד, מאפשרת לזהות ולבטא את הרגשות הכמוסים ביותר ולהביאם לפני השטח. מתוך ההתנסויות, נוצרת תחושה של התחדשות, אחדות ושלמות.הריקוד וההקשבה לגוף, מעודדים ופותחים הקשבה לנפש, ומגלים חלקים שתוקים ועצורים בנפש , שניתן לתת להם דרור. 

 

תרפיה בריקוד מהווה מקור לפעילות גופנית, משפרת את יכולת התנועה והקואורדינציה ומפחיתה את המתח בשרירים. מחזקת את המערכת החיסונית על ידי הפעלת השרירים והאצה של תהליכים פיסיולוגיים אשר מסייעים במניעת מחלות; הפחתת מתח, חרדה ודיכאון, כאב כרוני, ומתח גוף. הריקוד משפר את פעולתן של מערכות אחרות בגוף; מחזור דם, מערכת נשימה, השלד והשרירים. מסייע בחילוף החומרים של הגלוקוז בדם, מקדם סיבולת לב-ריאה, ואת בריאותם של כלי דם, ושומר על כושר גופני. מאפשר לחוות את ההנאה שביצירת תנועות קצובות בגופנו. פעילות תנועתית משחררת חומרים במוח הנקראים אנדורפינים, היוצרים ומעניקים תחושה של אושר ורווחה.

משתתפות מספרות 

 • הסדנה מעבירה מסרים של עדנה ורכות, מחברת את היצירה לרבדים עמוקים, מבלי שנרגיש, נולדת יצירה נפלאה ובעלת ערכים. ר.

 • הסדנה נפלאה, מאפשרת להתבונן ולהביע את המאווים הפנימיים. תליתי את התוצרים במקום מרכזי בבית, שתהיה לי תזכורת בונה לחיים. ח.

 • הסדנה אפשרה לי לזהות אצלי כל כך הרבה דברים טובים שגרמו לי לחייך ולהתמלא. סייעה לי לבנות עוגנים בחיים שלי ובכל רגע נתון נזכרתי בעצמי, בנוכחותי הבוגרת שבי, ואת השינוי לו אני מייחלת לעצמיותי, לחירותי. נזכרתי בכוחות וברכות שבי. בעוצמה שבי, והסדנה נתנה לכך מקום. הסדנה היא מרחב מגוון, שקט, שמאפשר עצירה והתבוננות, פתיחות, שמחה, חיות, שקט, שלווה גוף ונפש שמתאחדים ומתייחדים. ס.

 • סדנה מרתקת ומפתיעה. עד כמה ניתן לבטא את הפנים שלנו ביצירה. הסדנה היתה כל-כך עשירה ומושקעת. לשווי של סדנה כזו אין מחיר. נהניתי מאוד ותודה. ק.

 • הסדנה משחררת, מהנה ומאפשרת ליצור ללא מגבלה, ללא הסברים. כמה יפה ופשוט להרגיש את מה שמתרחש אצלנו בפנים. ה.

 • הסדנה עוררה בי רגשות, יצירתיות, מחשבות, וגרמה לי לרצות ליצור עוד ועוד. א.

 • הנשמה שלי ביקשה להגיע למפגש, מייד כשראיתי את הפרסום. הסדנה היתה מושקעת, מדויקת, מאפשרת, זורמת, נעימה, מיוחדת, שופעת במגוון פעילויות ואיזון, בין מדיטציות, דיבור, שיתוף, הקשבה, הכלה. אני בהודיה על סדנא קסומה, ראויה ושופעת.  היצירתיות נפתחה לי והתחלתי להירגע בעזרת יצירות שיוצאות ממני, כמו תקשור. א.

 • לא ציפיתי לסדנה כל כך מעמיקה בזמן קצר כל-כך בשלוש שעות. המרחב, הנוכחות הנעימה, המכילה, הרחיבה את נשימתי והפעילויות המגוונות אישרו לי להתרחב, להשיל, לנוח, להתבטא ולהתמלא. נהניתי מכל רגע. היה שקט, כך שיכולתי להיות ערה לתנועה הפנימית בתוכי. למחשבות, לתחושות ולהיות נוכחות בהודיה. כיף היה ככה לפתוח את השנה החדשה .ח.

 • המון תודה על הסדנה. היה לנו ממש מעולה, קסום ומרפא. את מהממת ועם אנרגיות של שמש. זה עשה לנו טוב בתקופה זו ובכלל. ממליצה עלייך.ש.א. צוות אורגני. עיריית ירושלים. 

 • תודה על הסדנאות במלונות המפונים, שגרמו נחתלמשתתפות/ים  והיוו אי של שפיות והבעה לגעגועים רחוק מהבית. א. עמותת גיל שלישי ירושלים  

 • תודה על מפגשים נהדרים שהנשים כל כך אוהבות לחוות איתך. ש. מועדון גיל שלישי 

 • הסדנה בין אמהות לילדים עם צרכים מיוחדים, היתה מרגשת ומפתיעה כמה קשר יוצרת מתוך התבוננות ויצירה. מ. מתנ"ס בירושלים 

קולאז'ים שיצרו משתתפות/ים בסדנאות ופסטיבלים 

bottom of page