אמנות

הקולאז'ים בסדרה "יהללוך יחוללוך" בדרך כלל מאוד קטנים. הם נרקמים על משטח שקוף ודק של מעטפית בולים. שקוף זה מרחב אור עבורי, שכולל את כל הקשת גם יחד ועובר דרככם-דרכי. יש משהו עוצמתי בצמצום של שטח היצירה, בשבריריות של החומר לעומת ההתרחבות האינסופית שמבקשת להתקיים בציור. מחברת ניירות למהות אחת, שלוקחת אותי למסעות בעולמות אחרים, מכניסה אור לכל ציור, מתקשרת את הפרטים הקטנים, שבהם נמצא אלוהים. השוליים של היצירות לרוב לא ישרים. אני אוהבת את החספוס הגלי הזה שמשאיר לאינסוף קצוות פתוחים.

 

חומרי הגלם שלי הם דבק ואף פעם לא מספריים. רק עם אצבעות הידיים. מכחול עדין, צבעי מים. כל פיסה היא עולם ומלואו. העיתונים הצבעוניים הם הצבעים שלי. קוראים לזה קולאז'ים.

היצירה אינטואיטיבית, מתמסרת לזרם התודעה, בריכוז, מראה לי מראות, מספרת לי סיפור. כל יצירה מתחילה ממילה אחת שהיא מהות, שלתוכה אני צוללת למעמקים, בתהליך שבו אני כמו מטיילת בממדים אחרים, באוקיינוס ללא שבילים. כמו במדיטציה, מתבוננת, רואה דרכה עולמות מקבילים. ממששת כל פיסה בידיים. לפעמים שוקעת שעה ארוכה על פיסה אחת שמוצאת את דרכה במין קסם כזה בהתאמה, וממלאת אותי בתחושה נפלאה, שנמצאה בול החתיכה שמבהירה בדיוקה. היצירות גדושות. אין בהן חורים. ממלאת באור את החללים. יש בהן אפקט של תלת-ממדיות, הן עשויות רבדים-רבדים של עולמות גלויים ונסתרים.  ביצירה ובהתבוננות יש ממד מרפא, תרפויטי. כמו דלתות רבות שפותחות את אותו הבית.

 

האמנות נפרמת, נרקמת, מחברת מחדש בין המוכר, הבלתי ידוע והאפשר, נעה בין ובתוך נבכי הגוף, הנפש והנשמה. מתכלה וחוזרת לאדמה. מאפשרת מבט מבחוץ פנימה ולהפך, אינסוף מסלולי התבוננות בעיניי המתבוננים. דרך אחת—שבילים רבים.

היצירות מזמינות את מעורבותו של הצופה לעצור, לראות, להרגיש, להיזכר. אפשר לצלול לתוכן דקות ארוכות. הן אינטראקטיביות, ולכן עשויות להציף היזכרות והתבוננות, במסעות פסיכדליים של חיי הנשמה ואחרים. עבורי היצירות  הן בבחינת מסע אור בנתיבי הריפוי, החסד והחמלה. כל יצירה עשויה רבדים, שמשקפים תהליכי עיבוד מנטאליים ורגשיים, בהתייחסות לאותה מהות ולמה שהיא מסמלת. אפקט התלת ממדיות הוא צלצול פעמון למודעות, לדלת לא קיימת, גלי המוח שטים על גלי האור והנפש מתרחבת.

היצירות המקוריות סרוקות באיכות גבוהה מאוד וניתן להדפיס אותן על חומרים שונים ובגדלים שונים, כמו טפט קיר ; Wall art 

חומרים טבעיים מזמינים אותי ליצור, מעוררים בי השראה; כך אני יוצרת גם על רהיטים, קופסאות, מסגרות השראה, שאריות עצים, ועוד הרפתקאות וחומרים מרתקים. מרגש מאוד כשיש בקשות ליצירות מקוריות (לספר, דיסק, מתנה מיוחדת). מהאמנות המקורית נולדו גם מוצרים מדליקים, להנגיש את האור באורחות היום-יום של החיים.  

היצירות

​©created by MF ~ SmadarArt 2018