סדנאות וריפוי

 

הסדנאות מהוות מרחב להתמקדות ולהתבוננות, תוך שילוב של ידע וחוויה, מדיטציה, תנועה, כתיבה ויצירת קלאז' אישי/קבוצתי. הסדנאות מתאימות לכל הגילאים ולקבוצות מעורבות, בהתאמה לאופי המשתתפים.  טעימה מהסדנאות עשויה להוביל את המשתתפים בהמשך לעוד העמקה ואם כך הרווחתי את לחמי בשמחה.

כל תהליך ההתמקדות וההתבוננות באמצעות היצירה, הוא עצמתי, תרפויטי ומאפשר חיבור לממדים ולמידע גבוה, כמו גם קבלת זרקור על אבני דרך משמעותיות בחיים. הקולאז'ים שנוצרים מהווים תזכורת נהדרת לחוויה האישית, ולמסרים שאפשר לתרגם למעשים; 

הסדנאות  מודולריות וניתן לחוות אותן כמספר מפגשים או באופן חד פעמי. הסדנאות מאפשרות להאיר את הזרקור הפנימי ולרקום מפת דרכים. הן חווייתיות ומעמיקות את החיבור בינינו לבין עצמנו ובינינו לבין האחרים. זו חוויה שמאפשרת לעצור, לראות, לתקן ולפעול, באופן מיטיב יותר  בהוויה. 

היצירה מתווכת את עולמנו הפנימי, הבלתי נגיש, ומסייעת לנו לעבד תהליכים מנטליים מורכבים. זוהי דרך להביא לעולמנו הפנימי ביטוי ממשי במציאות, ולהציג לראווה את התודעה שלנו. אמנות מופשטת מלמדת את המוח משחק חדש, כללים חדשים, שדרכם אפשר להבין ולתקשר את המציאות. בכל ייצוג חזותי יש שלושה מסרים עמוקים; נצח, ריחוף ותנועה. כל זה נועד לשרת מטרה אחת- את האהבה לעצמנו ולאחרים, זה לכשעצמו משפר את איכות החיים. 

סדנת קולאז' – לחקור את האור ; פיסות נייר מפיסות חיים

בסדנה נעמיק את הקשב לעולמנו הפנימי על רבדיו המרתקים. נצא למסע שבו, פיסות נייר נאספות מפיסות חיים ולהיפך. נמקד את תשומת הלב; נחווה, נחלוק, נשתף וניצור עדות חיה לרשמים. הסדנה מאפשרת למשתתפים ליצור באופן אינטואיטיבי, תוך התייחסות למהויות מרכזיות בחיים הפנימיים . ההתבוננות על הקולאז' שנוצר, מאפשרת חשיפת תכנים מנטליים, רגשיים ואחרים שחבויים ומתגלים ביצירה. החוויה מחברת אל השקט שבפנים, ומאירה כמו זרקור היבטים , הדורשים תשומת לב ב"כאן ועכשיו" של החיים. הסדנה מלווה בחוויות לחושים. 

מטרות הסדנה; 

  • מחברת אל מקורות האור והשקט שבפנים, מחברת בין אנשים 

  • מאפשרת לגעת במהויות עמוקות באופנים בלתי אמצעיים 

  • פותחת נקודות מבט חדשות, מעניקה חוויה רב חושית, גופנית ורוחנית 

  • ממקדת את תשומת הלב לדברים החשובים באמת בחיים

  • מעניקה מרחב ליצירה מתוך חוויה אישית/קבוצתית

 

למי מיועדת הסדנה? 

ליחידים, זוגות, קבוצות קטנות של עד 5 משתתפים/ות. 

לכל מי שרוצה לפתוח צוהר/להעמיק את החיבור בין העולם הגשמי לעולם הפנימי, בכל נקודת זמן אפשרית ובהקשרים רלוונטיים לעבודה/ לפרויקט/ למפגש חווייתי ולכל מטרה שרוצים לממש כיחידים/ כקבוצה. לאנשים, לצוותים מקצועיים, לכל הגילאים ולכל מי שמרתק עבורו להציף נושאים, רעיונות, להתגבש, להתמקד, לממש, להתחדש ולחדש. רצוי להגיע בבגדים נוחים, ראש פתוח וסקרנות נדיבה לחוויה, שהיא סוג של ריטריט, מעוף והרפתקה;  

לראות טוב לבריאות ולבריאה - כל רגע הוא התחלה חדשה. 

 מפגשים פרטניים להילינג וליווי תהליכי התפתחות   

תהליכי אקסס בארס

אקסס בארס ™Access Bars, מבית ™Access Consciousness הינו תהליך אנרגטי המתבצע באמצעות מגע ב-32 נקודות בקודקוד ובפנים. באמצעות התהליך, גלי המוח מאטים, הגוף מייצר פריקה אלקטרומגנטית, שגורמת לנו להרגיש יותק קלים, חיוניים ונינוחים. למעשה, אנו מתחילים להיות נוכחים יותר בחיינו והעבר לא מקרין לתוך ההווה, באותה הדרך שהאוטומטים שלנו מכירים. בהפעלת הבארס יש באפשרותנו לשנות את ההסתברויות של האפשרויות העתידיות שלנו, הלכה למעשה.

  • מה יאפשר לנו להעניק יותר קלילות, שמחה, שפע, בחירה ואפשרויות בחיים?

  • האם נוכל לדמיין את עצמנו מתרגשים מהאפשרויות שנפתחות בפנינו להאיר את המציאות?

התהליך ממוסס את כל מה שלא משרת אותנו יותר, מבלי ליצור זאת מחדש; 32 נקודות המגע מייצגות תחומים שונים בחיינו כמו מערכות יחסים, כסף, שליטה, יצירתיות, מודעות, זמן, מרחב, מיניות ועוד. באמצעות מגע קל בקצות האצבעות משתחררות חסימות ונעילות אנרגטיות, ביקורת עצמית ושל אחרים, מתח שהצטבר בגוף, פחדים וחרדות, שיפוטים עצמיים וכלפי אחרים, דפוסי התנהגות, גישות, רגשות, מחשבות, אמונות ועוד. התהליך מאפשר שקט פנימי ופותח מרחב תודעה לאינסוף אפשרויות ונקודות מבט חדשות.

לקריאה נוספת ™Access Consciousness

הסדנאות מיועדות לכולם בהתאמה לתכנים; לשוחרי וחובבי אמנות, לאוהבים את רוח האדם והחקירה בצבעוניות, בסקרנות ובקלילות, כחלק וכערך מוסף בתוך שלל החוויות. העצירה, ההתבוננות והיצירה האישית/המשותפת מהווים תזכורת מיוחדת, שיקוף וייצוג למהויות שנחוו כיחידים וכקבוצה.
 

את הקולאז'ים אני יוצרת רק עם אצבעות הידיים, אף פעם לא עם מספריים. האמנות שלי, כמו גם הסדנאות מבוססות על חומרי גלם ממוחזרים, כך שהכל חוזר לאדמה.

לאצבעות הידיים יש סודות שמשפיעים עלינו מבפנים, כל אצבע היא מוליך לאנרגיה של ספירה אחרת מעץ החיים. עיצוב האור, השפעה. אצבע-צבע-עיצוב – ביצוע . האינטליגנציה והרגישות של היד מרוכזת בעיקר באצבעות.

קצות האצבעות רגישות מאוד למגע ובהן עיקר חוש המישוש. האצבעות משפרות את ביצועי המוח. הן עושות המוני פעולות מורכבות. האזור שהמוח מקדיש לפעולת היד והאצבעות הוא בין הגדולים ביותר- דבר המעיד על המורכבות הרבה שלהן. האצבעות מתמירות אנרגיה מינית לאנרגיה גבוהה יותר.

כל תהליך היצירה מתווך את עולמנו הפנימי ומהווה שיקוף למצבנו, לתודעתנו, ליכולת שלנו לבטא את עצמנו באופן בלתי מילולי. נפלא חשוב ומתאים למבוגרים (בסדנאות הקולאז' מתוך התבוננות), נהדר על אחת כמה וכמה לילדים (בסדנאות הצבעוניות-חלומות מנייר ).

 

הסדנאות בנות שעתיים והן כוללות יצירה מתוך התבוננות והקשבה. שני דברים מאוד בלטו בעבודתי עם אנשים: מחד הרצון לנוע וליצור ומאידך, הרצון לשקט שבפנים. מחד לבטא את עצמי כאינדיבידואל, מאידך להשתייך לקבוצה וערכיה. 

לכאורה פרדוקס, רק לכאורה, כי שני ההיבטים הללו משלימים זה את זה ולא תמיד באים לידי ביטוי במהלך היומיומי של החיים. הסדנאות מאפשרות גם את השקט וגם את הפעולה. גם את המצוי וגם את הבלתי צפוי.

מרתק איך שאנשים מתפעלים מהבחירות שלהם, ויותר ממה שהן מבטאות עבורם בתמונת החיים העכשווית, כיחידים או כקבוצה.

משובים על הסדנאות 

"מרתק ומרגש מאוד. ססגוני, צבעוני, מעורר השראה, מעניין וחשוב, מחזק לקום על הרגליים.

רקמת סיפור מהמם כמו רקמה, סופר בצורה יפה, מחבר ומחובר לעולם הרוחני, פותח מניפה לאפשרויות" (סדנה בכפר-סבא)

"סדנת קולאז' ועומק, השראה ויצירה, מסקים של עדנה ורכות, מתחברות למהות, שבת ושבט אחיות גם יחד, מרחב לחקירב, מביטות גבוה, זוקפות קומה, לבחור את המשקפיים הנכונות, המהפכה רק התחילה: אחדות!" . (רחלי כהן, סדנה בגליל העליון)

"הסדנה ממקדת, פותחת, מעמיקה ומגביהה, גורמת להנאה רבה". (סדנה בראש פינה) 

 

"תודה, תודה, תודה על החוויה. נהנתי מכל רגע, יומלא ברוחניות, שחרור וסוף מלא בצחוק ושמחת הלב"

"תודה לך על יום מדהים. מאוד נהניתי מיום שונה בתכלית, מימים רגילים.מרגיש שקיבלתי כלים לחיים, כלים רוחניים. התרשמתי מאוד ולטובה מההנחיה וממהלך הסדנה". 

"הגעתי אל הלא נודע, יצאתי מבושמת עונג. היה לי חווייתי ומעניין. העברת את הסדנה עם הרבה ידע ועם כל-כך הרבה נועם וקלילות, ועם הרגשה שאפשר כבר לשלב את הכלים הקסומים האלה בחיים". 

"הסדנה היתה מעניינת וכייפית ותודה למנחה המקסימה סמדר". 

 

"סדנה מהממת לבדק בית פנימי ויצירתי, ללבלב מבפנים ולהלביש את העץ שאנחנו, בעלים ירוקים ופרחים. סדנה מאוד מאפשרת . ממליצה ממש בחום."

משובים על תהליכים אנרגטיים 

"מה קיבלתי בתהליך? (סדרה בת עשרה מפגשים)

ראשית היית ועדיין בשבילי מקום בטוח. אפשרת לי להיות באמת ולהביא את עצמי כפי שאני בדיוק. עם הילדה והבוגרת שבי, עם האמונות שהיו לי, הדפוסים שניהלו אותי, החרדות הפחדים והכאב העמוק. (עדיין עובדת עליהם...).

עזרת לי לראות את כל זה ולהסתכל עליהם בידיעה שאת כאן בשבילי ואיתי. הבאתי את המהות. ההוויה הנוכחות. סייעת לי לדייק את האמונות שברצוני להרוס ולבנות חדשות.

תהליך לא פשוט אך מאוד אמיץ שדורש מישהי כמוך שמאפשרת בנוכחותך קבלתך ובנתינתך המדהימה עם האור והטוב שנשפך ממך ויוצא ממך מבפנים החוצה...

 

אפשרת לי להביא את הילדה שבי לזהות אותה, לתחום ולהפריד בין הילדה שקופצת לבוגרת... היתה פעם שממש עצרת אותה חד משמעית באסרטיביות הרכה שלך ובך.

זיהית אצלי כל כך הרבה דברים טובים שגרמו לי לחייך ולהתמלא בכל מפגש בביטחון ובהערכה עצמית... דבר שאינו מובן מאליו. סייעת לי לבנות עוגנים בחיים שלי ובכל רגע נתון הזכרת לי אותם, את עצמי את נוכחותי הבוגרת שבי את השינוי לו אני  מייחלת לעצמיותי, לחירותי והזכרת לי את הכוחות והרכות שבי. את העוצמה שבי שראית זיהית ונתת לכך מקום. היה לי איתך מרחב מגוון, שקט עם נשימות. עצירה והתבוננות. פתיחות, שמחה, חיות, שקט, שלווה גוף ונפש שמתאחדים ומתייחדים.

תודה ענקית יקרה. אוהבת אותך"

"הרגשה מענגת, מעיפה, משחררת, הידיים של סמדר יודעות. הידיים של סמדר רואות". 

"מגע נעים ומרפא, התעוררתי ממסע עמוק. צללתי, חלמתי, הרגשתי, בכיתי וקמתי עם שקט בלב, פנים מתוחות ועיניים מאירות"

"תחושה נעימה בכל הגוף, מרגישים שהגוף והנפש מסתנכרנים לקבל את פני הנשמה. מגע הידיים של סמדר תענוד וזה מרגיע, משחרר ונעים"